Výsledky fotosoutěže 2016

Máme za sebou první ročník fotosoutěže České mykologické společnosti, kdy předmětem hodnocení byly fotografie v digitální podobě. Soutěž proběhla po dvouleté přestávce, v předcházejících ročnících byly ještě soutěženy fotografie materializované, tištěné a zasílané poštou.

Zaregistrovalo se celkem 20 soutěžících, kteří splnili požadavky pro účast v soutěži a kteří vložili alespoň jednu soutěžní fotografii. Počet soutěžních fotografií ve čtyřech kategoriích činil celkově 170.

Hodnotila komise ve složení: Bohumil Bušek, Jan Borovička, Jaroslav Landa, Jiří Kout, Ladislav Platil, Pavel Hruška, Pavel Svoboda a Radim Dvořák. Hodnocení fotografií probíhalo po internetu, každou fotografii mohl jeden hodnotitel ocenit nula až osmi body. Maximální počet bodů, kterými mohla být fotografie ohodnocena bylo 64.

Podařilo se navázat na starší ročníky a úspěšně obnovit tradici fotosoutěže pořádané Českou mykologickou společností. Doufáme, že ročník 2017 důstojně naváže na ročník předchozí.

Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným i všem, kdo se na přípravě a průběhu fotosoutěže podíleli.

1. kategorie - houby v přirozeném prostředí

Vítězem první kategorie a současně – vzhledem k výsledkům v dalších dvou kategoriích – absolutním vítězem se stal František Hanzl z Říčan. Vítězná fotografie v této kategorii také získala absolutně nejvyšší počet bodů od hodnotitelů – 55. Vítěz první kategorie má tradičně právo určit "vybraný druh houby v přirozeném prostředí" (2. kategorie) pro následující ročník fotosoutěže. Tímto druhem se pro rok 2017 stal hřib žlučník (Tylopilus felleus).

O druhé a třetí místo se se shodným počtem 54 bodů dělí fotografie Aleše Jirsy z Katovic s další fotografií Františka Hanzla.

2. kategorie - vybraný druh houby v přirozeném prostředí

Ve druhé kategorii obsadily všechna místa na stupních vítězů fotografie Františka Hanzla. František Hanzl získal dokonce i bramborovou cenu za čtvrté místo, přičemž v jedné kategorii mohl jeden autor nominovat nejvýše čtyři své fotografie.

3. kategorie - houba v detailu

Výsledky ve třetí kategorii byly obdobné kategorii předchozí – první čtyři místa obsadily fotografie Františka Hanzla. Nezbývá, než smeknout.

4. kategorie - svět hub

František Hanzl čtvrtou kategorii svými fotografiemi neobsadil. První místo si zde vydobila fotografie Oldřicha Jindřicha z Komárova s názvem "Barevné drahokamy". Druhou a třetí příčku obsadily fotografie Pavla Morana z Vlašimi.

Česká mykologická společnost

Výsledky fotosoutěže 2016

Výsledky fotosoutěže 2017

Výsledky fotosoutěže 2022

Výsledky fotosoutěže 2023

Fotosoutěž 2024

Sponzoři